Dobrodelni tek z zavezanimi očmi in poligoni za slepe je danes doživelo 2000 ljudi v 8 slovenskih mestih. Skupaj so zbrali 6800 evrov sredstev za slepe in slabovidne otroke. Med udeleženci so bili tudi naši ambasadorji, med njimi motokrosist številka 1 v svetu, Tim Gajser, ki ga je izkušnja z zavezanimi očmi tako prevzela, da bo to izkušnjo ponudil tudi svojim kolegom v svetovnem pokalu. Zato so mi Lioni v Slovenski Bistrici podarili preveze za oči. Tim Gajser je po izkušnji povedal: »Ko ti zavežejo oči, se ti svet obrne na glavo. Ne veš, kje si, kaj se dogaja okrog tebe, popolnoma si odvisen od ljudi okrog sebe. Ne predstavljam si, da ne vidim. Zato sem vesel in ponosen, da sem ambasador te akcije.« Gajser se je po izkušnji odločil, da za dobrodelen namen podari podpisan dres. Ob Gajserju je tekel tudi njegov oče,trener Bogo Gajser, ki je s solznimi očmi snel prevezo za oči: »Nikoli si nisem predstavljal, kako je slepim. Sedaj šele spoznavam, kako drugačno je njihovo življenje« Podobno sta svoje občutke opisala tudi pevka Eva Boto in Adi Smolar, ki sta tekla z zavezanimi očmi v Slovenj Gradcu.

Eva je po izkušnji povedala: »To mora preizkusiti vsak. Šele sedaj se zavedam, kar mi je dano z očmi. Vabim vse, da se nam pridružijo in pomagajo slepim in slabovidnim otrokom.« K temu vabilu se je pridružil tudi guverner Zveze Lions klubov Slovenije, Branko Dolenc: »Vesel sem, da smo lioni prvi dan akcije uspeli združiti in ozavestiti toliko ljudi, predvsem najmlajših, ki so naša prihodnost. Vabim vse, da se nam pridružijo in pomagajo tudi jutri, v Piranu in Celju. Vsa sredstva v okviru akcije Tečem, da pomagam so namenjena za dobrodelne namen, za slepe in slabovidne otroke.«

Lioni, ki so del največje humanitarne prostovoljske organizacije na svetu, so danes organizirali dobrodelni Tečem, da pomagam v Ljubljani, Arboretumu Volčji potok, Cerkljah, Slovenski Bistrici, Mariboru, Slovenj Gradcu, Ravnah na Koroškem in Novi Gorici. Tek z zavezanimi očmi ni pustil ravnodušnega nikogar, zato se pridruži in podoživi to posebno izkušnjo. Jutri ob 10. uri na Tartinijevem trgu v Piranu in na Špici pri Celju.

Za vse dodane informacije  o akciji sem vam na voljo Maja Krušič Šega, na 051 367 733 ali na maja.krusic.sega@gmail.com.

Hvala vsem medijem, ki ste bili in boste z nami.

Pomagamo!

Maja Krušič Šega